Rozstanie to nie porażka

Ogromna część osób na portalach randkowych to ludzie, którzy niedawno się rozstali. Skala związków jest oczywiście bardzo różna. Jedni po prostu skończyli randki internetowe z jedną osobą i poszukują kolejnej. Inni właśnie pożegnali dwadzieścia lat małżeństwa. Niezależnie od dokładnych okoliczności, po rozstaniu może nad nami ciążyć poczucie winy, które jest tak naprawdę potężnym obciążeniem.

Idź przed siebie

Jeśli rozpada się związek, ktoś jest temu winny. Można się zastanawiać, kto i jak bardzo oraz czy wina nie powinna być dzielona przez więcej osób, ale nie tędy droga. Na pewno warto sobie zrobić rachunek sumienia i ustalić, co było błędem i czego nie warto powtarzać, ale trzeba mieć na uwadze przede wszystkim to, że nasze życie przecież się nie skończyło.

W porządku, zareagowaliśmy tak, a nie inaczej i gdyby dało się cofnąć czas, pewne rzeczy na pewno zrobilibyśmy inaczej. Tylko co z tego, skoro czasu cofnąć się nie da? Nasza dotychczasowa droga doprowadziła nas do punktu, w którym właśnie jesteśmy i musimy teraz sobie radzić w nowych warunkach.

Życie jest piękne, portale randkowe są przepełnione nowymi możliwościami, a randki online to prawdziwa przyjemność. Było, minęło, a przed nami jest jeszcze cała masa rzeczy, do których warto dążyć.

Be the first to comment on "Rozstanie to nie porażka"

Leave a comment