Koniec realnych kontaktów?

Współczesny świat szybko się zmienia. Jeszcze całkiem niedawno miejsce takie, jak portal randkowy nie było znane wielu osobom. Przez bardzo długi czas randka online była traktowana z bardzo dużą dozą podejrzliwości. Dzisiaj już to wszystko jest zupełnie normalne. Ale czy przeniesienie się do sieci nie wytworzyło przypadkiem poważnego problemu?

Czy jesteśmy w epoce singli?

Podniosły się głosy, że znaleźliśmy się w epoce singli. Nie jest to tylko luźna obserwacja osób nie posiadających żadnych podstaw do podobnych twierdzeń, ale naukowo potwierdzone fakty.

Okazuje się bowiem, że 1 na 4 dorosłe osoby żyje dzisiaj samotnie. Jest to sytuacja niespotykana w historii świata, bo przez wieki, z wyjątkiem jedynie osób o szczególnym statusie, prawie wszyscy tworzyli związki. Było to niezbędne do przetrwania.

Obecnie związek nie tylko nie jest już absolutnie niezbędny, ale czasami potrafi być traktowany w kategoriach niewygody, zawracania sobie głowy. Cyfrowy świat sprawił, że nawet jeśli potrzebujemy kontaktów interpersonalnych, wcale nie musimy wychodzić między ludzi, ponieważ możemy to załatwić w Internecie.

Z jednej strony, nie jest to pewnie dobre. Z drugiej strony, serwisy randkowe pozawalają nam znaleźć mnóstwo ciekawych osób, których w innych sposób byśmy nie poznali.

Be the first to comment on "Koniec realnych kontaktów?"

Leave a comment