Niepewne jutro to szansa na miłość

Tytuł może brzmieć zaskakująco, by nie użyć znacznie bardziej dosadnego słowa, ale mowa jest tutaj o zjawisku, które nie tylko jest całkiem logiczne, ale zostało ponad wszelką wątpliwość potwierdzone poprzez dane statystyczne. Okazuje się bowiem, że w czasach pandemii ludzie lgną do siebie, co oznacza także więcej miłości. Pandemia covid-19 to właśnie taki czas, w którym nasza szansa na miłość jest większa, niż chociażby rok temu.

Co promuje miłość?

Dlaczego tak się dzieje? Jest to naturalne zachowanie każdego człowieka, które wykształciło się na drodze milionów lat ewolucji. W najnowszej historii po raz pierwszy zostało ono zaobserwowane na naszym podwórku w czasie stanu wojennego. W tym okresie wielkiej niepewności o przyszłość narodziło się bardzo wiele związków, które potem zaowocowały wyżem demograficznym.

Wspólne przeżywanie trudnych chwil zawsze zbliża do siebie ludzi, a do tego sprawia, że nie chcą oni czekać na święte nigdy z podejmowaniem decyzji, przez co związki budowane są znacznie szybciej. Związki internetowe napotykają na oczywistą barierę związaną z wirtualnym charakterem znajomości, co jednak ponownie jest czymś dobrym, ponieważ chroni przed zbyt pochopnymi decyzjami.

Be the first to comment on "Niepewne jutro to szansa na miłość"

Leave a comment