Co warto wiedzieć o portalu Gieldawalut.com

Jeśli chcemy wymienić korzystnie walutę, powinniśmy zacząć od sprawdzenia oferty Gieldawalut.com. Obsługuje wszystkie banki w Polsce.

Podstawowe informacje

Przede wszystkim założenie i posiadanie konta na tym portalu jest bezpłatne. Musimy się liczyć jedynie z prowizją, wynika ona z pośrednictwa. Kształtuje się ona na poziomie 0,2%. Kwota uzależniona jest od wartości środków przewalutowania.

Kantor internetowy maksymalnie pobiera 0,2% prowizji. Warto jednak pamiętać, że jeśli wygenerujemy  odpowiedni obrót w ciągu miesiąca, prowizja może być jeszcze niższa. Portal oferuje bezpłatne wpłaty do Gieldawalut.com, jak i wypłaty w ramach wszystkich banków.

Nie musimy też nic płacić, jeśli będziemy chcieli wykonać przelewy w ramach banków, które są zintegrowane z platformą. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie.  Kurs walut online jest tutaj bardzo atrakcyjny.

Podstawowe wskazówki

Łatwo możemy dodać w portalu konto zagraniczne. Jest to możliwe z poziomu interfejsu użytkownika. Jeżeli kraj wykorzystuje numery rachunków w popularnym formacie IBAN, możemy samodzielnie dodać rachunek. W przypadku Stanów Zjednoczonych, Rosji i Chin, a także krajów, które nie stosują IBAN, musimy pamiętać o dodatkowej weryfikacji. Musimy skontaktować się z Działem Technologicznym. Dane naszego rachunku zagranicznego należy przesłać na wskazany na portalu adres e-mailowy. Kantor online jest bardzo popularnym rozwiązaniem.

Kolejną ważną funkcją, jest możliwość realizowania przelewów ekspresowych. Internetowy kantor, gdzie odbywa się wymiana walut zapewnia też ekspresowe wypłaty środków na rachunki zagraniczne. Są o one realizowane w euro. Przelew jest możliwy dzięki platform Target lub Expres.

Pamiętajmy o tym, że aby korzystać z portalu, musimy mieć konto walutowe. Numer rachunku bankowego możemy w dowolnej chwili wpisać w swoim profilu. Najlepiej założyć takie konto w banku, w którym już mamy rachunek w złotówkach. Dzięki temu przelewy (zarówno wpłaty, jak i wypłaty środków) pomiędzy bankiem a portalem są bardzo sprawne. Warto wybrać bank, który jest zintegrowany z portalem. To jeszcze bardziej usprawni współpracę. Listę banków możemy znaleźć na portalu. Wtedy przelewy są bezpłatne i musimy poczekać maksymalnie 30 minut. Wyjątkiem jest jedynie mBank.

Wymiany waluty możemy dokonać jedynie wtedy, gdy jesteśmy zarejestrowani. Jeśli już to zrobiliśmy, musimy się zalogować i wejść w kartę „Nowe zlecenie wymiany”.

Wystarczy wskazać jedynie parę walutową, którą chcemy wymienić, wpisać kwotę do wymiany, albo zaznaczyć opcję wymiany całości i wybrać kurs najlepszy dostępny lub własny.