Naprawdę interesujące innowacje i produkty w globalnym FinTech

W ostatnim dziesięcioleciu bankowość i pieniądze zmieniły się z bycia scentralizowanym i kontrolowania olbrzymów na instytucje, które są nieustannie zakłócane przez startupy z całego świata.

Wszystko zaczęło się (prawdopodobnie) w Afryce w 2008 roku, kiedy Kenia otrzymała mobilną usługę pieniężną M-Pesa, która zrewolucjonizowała system bankowy tego kraju i wytyczyła drogę dla reszty świata.

Różne rodzaje firm

Podany wyżej M-Pesa, PayPal, TransferWise, Alipay, Paytm, Square, iZettle, Curve, Stripe, Klarna, Funding Circle i WeChat zmieniły na zawsze każdy element finansów. Wymiana walut w kantorze internetowym może być bardzo atrakcyjna dla klienta.

Inne firmy, takie jak Monzo, Starling, N26, Revolut, Funderbeam, Venmo, Tide, Colu, Affirm, Twino, Qudian, Kabbage, Lemonade, ePayments, Monese, Robinhood i Coinbase stworzyły własne systemy i zmierzają ku sukcesowi.

Są też startupy, takie jak Flux, KERV, myKRing, Zego, Cobalt, Trov, Mines, Aire, Bankex, Futri, Meniga, Mintos, Ayden, PensionBee i Avaloq, wszystkie robią znaczące postępy.

Coinstack autorstwa Blocko

Założona w 2014 r. Firma Blocko z siedzibą w Korei Południowej nawiązała niedawno współpracę z Korean Exchange, aby dostarczyć rozwiązanie blockchain dla przedsiębiorstw. Obsługuje ponad 9 milionów użytkowników za pośrednictwem różnych aplikacji typu blockchain, z 30% przychodami w Singapurze i 12% w Korei Południowej. Kurs waluty online najczęściej uwzględnia sytuację gospodarczą i polityczną kraju.

Nawiązała również współpracę z południowokoreańskimi władzami lokalnymi, aby wykorzystać blokowy Blockchain do zestawiania głosów na temat projektów finansowania społeczności. Waluty online często mają lepszy kurs niż te, na które natkniemy się w kantorze stacjonarnym. Gyeonggi-do, najgęściej zaludniony obszar Korei Południowej, korzystał z infrastruktury Coinstack, aby mierzyć opinie lokalnych mieszkańców, przyznając priorytety przydziałowi finansowania dla ponad 500 projektów lokalnych społeczności.

Wefox

Wefox chce być pojedynczym punktem kontaktowym dla wszystkich potrzeb ubezpieczeniowych użytkownika. Niezależnie od tego, czy chodzi o cenę ubezpieczenia, czy o ubezpieczenie w dowolnym momencie, każde miejsce, w którym firma twierdzi, że InsuranceCheck gwarantuje właściwe ubezpieczenie w odpowiedniej cenie. Wymiana walut online jeszcze nigdy nie była tak szybka i łatwa.

Założona w 2015 roku firma Wefox już pozyskała ponad 38 milionów dolarów na finansowanie VC, a jej platforma łączy firmy ubezpieczeniowe z brokerami, którzy obsługują swoich klientów cyfrowo. Mówi, że ma na swoim rynku ponad 300 firm ubezpieczeniowych i obsługuje ponad 250 000 konsumentów.