Gdzie inwestować w Europie?

Posiadanie wielu opcji nie zawsze ułatwia sprawę. Przeciwnie, może sprawić, że bez sformułowanego celu będziemy się wahać pomiędzy wieloma alternatywami, a możemy na końcu i tak pożałować swoich wyborów.

Znajomość Europy

Inicjatywa Komisji Europejskiej „Startup Europe” ma na celu zwiększenie sceny startowej regionu poprzez programy inkubatorów, wydarzenia takie jak Startup Europe Week i oczywiście finansowanie. Kantor internetowy cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. Obecnie Startup Europe oferuje 20 różnych rodzajów wsparcia dla startupów w różnych branżach – od IT, poprzez zdrowie, aż do edukacji.

Ale chociaż UE zapewnia ładny parasol funduszy, rozsądne jest, aby przedsiębiorcy szukali poza nią i sprawdzali, co poszczególne kraje mają do zaoferowania. W finansowaniu firm w Europie istnieje rozdrobnienie, a poszczególne kraje są ekspertami w określonych sektorach. Tak więc, jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na sukces finansowy, musimy wskazać kraj, który jest liderem w danej branży. Przy inwestycjach trzeba wziąć pod uwagę kurs walut online. Wtedy podjęte decyzje będą na pewno rozsądne.

Poszczególne oferty

Finlandia może się poszczycić najszybciej rozwijają się na świecie branżą gier i według najnowszych danych, obroty branży osiągnęły rekordowy obrót w wysokości 2,5 miliarda euro w 2016 roku. W Finlandii mieści się siedziba Revio Entertainment, twórców Angry Birds, a około 20% osób zatrudnionych w branży  gier to obcokrajowcy. Dlatego warto tutaj zainwestować w gry. Kantor online posiada bardzo korzystne oferty.

Francja po pierwsze promuje sektor lotniczy. Wyeksportowała w 2016 roku 53 miliardy dolarów w towarach kosmicznych. Pod tym względem zajmuje drugie miejsce, zaraz za USA. Francja szczyci się również Aerospace Valley, centrum innowacji na południu kraju, w którym znajdują się setki firm z branży lotniczej. Pracuje tutaj około 8500 naukowców. Zatrudnia również prawie 125 tysięcy  osób, a w ciągu siedmiu ma znaleźć zatrudnienie jeszcze około 40 tysięcy osób.

Internetowy kantor wymiany walut stanowi interesującą alternatywę dla stacjonarnego kantoru i banków. Według European Innovation Scoreboard 2017, Szwecja jest liderem innowacji w UE. Prowadzenie działalności gospodarczej w Europie jest z natury inne niż gdziekolwiek na świecie. Jedno jest jednak pewne, ekosystem finansowania w tym regionie jest coraz silniejszy, a wsparcie dla startupów jest udane. Dlatego warto poznać charakterystykę gospodarki w Europie. W ten sposób będziemy wiedzieć, które branże w danym kraju są dominujące.